Pověry o psech

pes26Když pes žere trávu, bude brzy pršet = nesmyslné tvrzení

Pes žere trávu buď tehdy, když mu některé trávy obsahující cukr chutí, nebo když chce něco nestravitelné obalit, aby to mohl lépe vyvrátit.

Když pes vyje na měsíc, stane se neštěstí = nesmyslné tvrzení

Zavíjení zdědili psy po svém předci – vlkovi. Byl to jev, kterým se členové svorky dorozumívali. Pes nezavíjí na měsíc, ale měsíční světlo v něm vyvolává dávný pud svorky na lovu, protože za měsíčních nocí bývala vždy bohatší kořist.

pes-chrt3Syrové maso podporuje dravost a dělá psa agresivním = nesmyslné tvrzení

Pes je dravec, a proto je syrové maso jeho nejdůležitější potravou. Vlohy pro dravost, stejně jako ostrost, není možné volbou potravy ani vyvolat ani potlačit.

 

Psovi nemáme dávat cukr = nesmyslné tvrzení

Právě tak jako pro člověka i pro psa je cuk důležitým energetickým pokrmem, když mu ho dáme v malých dávkách do potravy. Malý kousek cukru jako odměna je při výchovné práci velice důležitý. Kdo si však sýčka svého psa kostkovým cukrem, bonbony a sladkostmi, nesmí se pak divit, že jeho ubohé zvíře ztloustne.

Nikdy nedávejte psovi sýr. Pokazíte mu čich = nesmyslné tvrzení

Právě tak jako páchnoucí maso nebo páchnoucí kosti působí na čich i sýr. Sýr, který většina psů ráda žere, je důležitý pro regulaci střevní flóry.

pes-bernardyn

Tvrzení, že kvalita potomstva závisí jenom od vlastností psa použitého při páření, je nesmysl

Vlastnosti potomstva určují vždy stejným dílem otec i matka. Spermie i vaječní buňky mají stejný počet dědičných genů.

 

Pes dokáže myslet, počítat nebo zpívat jako člověk, je nesmysl

Tyhle „zázrační zvířata“ příležitostně vystupují v cirkusech. Cokoliv takový pes předvede, je jenom důkazem jeho inteligence a na druhé straně znakem důkladně promyšlené drezúry, přičemž pes reaguje na nejmenší pokyny, které však divák nepostřehne.

 

Označení:, , ,